Parafia pw. św. Alberta w Łodzi Posts

Przypięta informacja

Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 8 kwietnia 2024

Zwiastowanie

Zwykle uroczystość tę obchodzimy 25 marca, jednak ze względu na Wielki Tydzień o oktawę Wielkiej Nocy, w 2024 roku przypada ona 8 kwietnia.

Msze Święte jak w dzień powszedni (7:00, 7:30, 17:00, 18:00).

Jest to Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje znajdują się na stoliku pod chórem. Uroczyste przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego odbędzie się na Mszy Świętej o godz. 17.00.

Akt poświęcenia Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny (tekst)

O uroczystości

Czytelnia (brewiarz.pl)
 Wiara.pl

Inicjatywy pro-life

Dzień Świętości Życia
 Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka
 O duchowej adopcji – strona Centralnej Diakonii Życia

Noc walki o błogosławieństwo dla Polski 6.04.2024

Zapraszamy na kolejną edycję Nocy Walki. Tym razem będziemy się modlić tuż przed Niedzielą Miłosierdzia, a zarazem w I Sobotę miesiąca.
Rozpoczynamy 6 kwietnia o 21:00 Apelem Jasnogórskim. Zwieńczeniem spotkania będzie Msza Święta sprawowana o północy, procesja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Całość oczywiście w parafii Świętego Alberta.
Dzięki uprzejmości ks. Proboszcza z Nowosolnej towarzyszyć nam będą relikwie świętego Andrzeja Boboli.
Bądźcie z nami, aby w łączności z całą wspólnotą modlić się w intencji naszej Ojczyzny.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 2024

Nowenna do Miłosierdzia Bożego (29.03-6.04.2024)

“Pragnę, abyś przez te dziewięć dni sprowadzała dusze do zdroju mojego miłosierdzia, by zaczerpnęły siły i ochłody, i wszelkiej łaski, jakiej potrzebują na trudy życia, a szczególnie w śmierci godzinie…” – powiedział Jezus św. Faustynie.

Przez dziewięć dni od Wielkiego Piątku do soboty przed Niedzielą Miłosierdzia odmawia się Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencjach podanych przez Pana Jezusa i zapisanych w “Dzienniczku”. W naszej parafii – po ostatniej mszy wieczornej.

Więcej o Nowennie
 Transmisje z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach
 Transmisje z sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach (2)

Niedziela Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia 2024 r.

Miłosierdzie Boże w naszej parafii

Więcej o Święcie Miłosierdzia Bożego
 “Bóg jest Miłosierdziem” (Michał Gryczyński)
 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach

Alleluja!

Chrystus zmartwychwstał!

Radując się z uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego przekazujemy wszystkim Parafianom oraz Gościom wyrazy serdecznej pamięci i moc życzeń.

W wielkanocnej radości tkwi pewność, że miłość jest silniejsza niż śmierć oraz że miłosierdzie jest silniejsze niż grzech.

Naszą pamięcią w modlitwie ogarniamy wszystkich naszych parafian, szczególnie chorych, samotnych i cierpiących oraz tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc.

Życzenia Kardynała Grzegorza Rysia

Rezurekcja